Najlepsze kosmetyki na lato w plenerze

Najlepsze kosmetyki na lato w plenerze

Jak wiadomo, lato to pora roku, w której wszyscy chcemy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Oznacza to, że miesiące letnie to także doskonały czas na korzystanie z całego tego świeżego powietrza i promieni słonecznych. W końcu kto nie lubi przebywać na zewnątrz? Jednak, choć spędzanie wielu godzin na słońcu jest bardzo korzystne (a nawet konieczne) dla naszego zdrowia, może również wyrządzić szkody naszej skórze. Połączenie ciepła i wilgoci może z czasem dokonać spustoszenia w naszej skórze, prowadząc do jej poszarzałego wyglądu i innych oznak starzenia się. Właśnie w tym momencie z pomocą przychodzą najlepsze kosmetyki na lato na świeżym powietrzu. Przyjrzyjmy się, co to są za kosmetyki i jak możesz ich używać, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem.

Jakie są najlepsze kosmetyki na lato poza domem?

Skoro już wiemy, jakie są najlepsze kosmetyki, dowiedzmy się, czym one są. Przyjrzymy się filtrom przeciwsłonecznym, kremom nawilżającym, kosmetykom do makijażu i innym produktom, które mogą pomóc chronić Twoją skórę w słońcu. Zanim zaczniemy, warto wiedzieć, że filtry przeciwsłoneczne nie są kosmetykami do makijażu. Są to produkty przeciwsłoneczne, których zadaniem jest ochrona skóry przed promieniami słonecznymi. Nie należy ich mylić z makijażem, który jest zupełnie innym produktem.

Dlaczego warto używać kosmetyków na lato na zewnątrz?

Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować kosmetyki do makijażu i pielęgnacji skóry na zewnątrz. W rzeczywistości wiele osób lubi tę czynność wykonywać w miesiącach letnich. Oto tylko kilka z nich: – Możesz przebywać na zewnątrz przez dłuższe godziny, nie martwiąc się o czas powrotu. – Można cieszyć się piękną pogodą, nie obciążając się ciężkim zimowym płaszczem i butami – Można spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi lub partnerami, wykonując czynności, których normalnie zabronilibyśmy dzieciom lub mężowi, na przykład spędzając godziny na słońcu z kremem z filtrem.

Wskazówki, jak chronić skórę w słońcu

Gdy przebywasz na świeżym powietrzu, staraj się jak najczęściej przebywać w cieniu. Wybierz zacienione miejsce, zwłaszcza w najgorętszych porach dnia. Nakładaj krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie przebywasz bezpośrednio na słońcu, jego promienie są wystarczająco silne, aby uszkodzić Twoją skórę. Jednocześnie chcesz chronić swoją skórę przed wysuszeniem i poparzeniem. Dlatego właśnie krem przeciwsłoneczny powinien być kremem z filtrem. To znaczy taki, który zawiera filtr SPF o wartości co najmniej 30. Nie musisz nakładać kremu z filtrem co kilka minut. Zamiast tego smaruj się kremem z filtrem po zakończeniu jego nakładania na skórę. Pamiętaj, że krem z filtrem nie uchroni Cię przed poparzeniem słonecznym. Dlatego należy pić dużo wody, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry.

Bądź ostrożny i chroń się przed promieniami UV

Jednym ze sposobów zapobiegania starzeniu się i uszkodzeniom skóry jest zachowanie bezpieczeństwa podczas przebywania na słońcu. Jest to szczególnie ważne, gdy nosisz obuwie chroniące przed promieniowaniem UV. Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu przez dłuższy czas, najlepiej jest nosić buty z mocną i trwałą podeszwą, która ochroni Twoje stopy przed trudnymi warunkami zewnętrznymi. Buty zapewniające przyczepność, elastyczność i oddychalność są idealne do aktywności na świeżym powietrzu. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko uszkodzenia stóp, należy nosić sandały z solidną osłoną palców. Pomoże to zapobiec urazom stóp, takim jak pęcherze, nagniotki i modzele.

Podsumowanie

Kiedy spędzasz czas na świeżym powietrzu, potrzebujesz najlepszych kosmetyków na lato. Pomogą Ci one chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i zapobiegać jej starzeniu się. Gdy na dworze jest gorąco, staraj się pozostawać w cieniu, smaruj się kremem z filtrem przeciwsłonecznym i pij dużo wody. Są to najlepsze sposoby ochrony skóry przed szkodliwym działaniem słońca. Pomogą Ci one także pozostać aktywnym i towarzyskim, bez konieczności zmagania się z problemami sezonu zimowego, takimi jak zimno i śnieg!

Powiązane artykuły

skóra delikatna
Kosmetyki Ochrona skóry

Pielęgnacja dla skóry delikatnej – jakich kosmetyków używać?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, dlatego też warto stosować takie kosmetyki, które pomogą w tym, aby cera była cały czas dobrze nawilżona i zdrowa. Należy też pamiętać, że są różne rodzaje cery, przez co można dobrać tak kosmetyki, aby one znakomicie działały na dany rodzaj skóry. Do tego rodzaju skóry dobrze jest przede wszystkim […]

Czytaj więcej
kosmetyki naturalne
Kosmetyki

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Życie w środowisku, coraz bardziej zanieczyszczonym przez spaliny, kwaśne deszcze, sadzę kurz, promieniowanie słoneczne wpływa szkodliwie na naszą skórę, powodując iż wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Odpowiedni tryb życia oraz stosowanie naturalnych kosmetyków zadba o dobrą kondycję naszej skóry w każdym wieku. Kosmetyki naturalne z zawartością czystych ekstraktów ziołowych, czystych witamin i olejków eterycznych wspomagają skórę […]

Czytaj więcej
niebezpieczne składniki w kosmetykach
Kosmetyki Aktualności

Niebezpieczne składniki w kosmetykach

Kosmetyki powszechnie dostępne w sklepach czy drogeriach najczęściej opakowane są w piękne i kuszące swą „naturalnością” flakony, tuby, słoiczki. Często jednak kolory i wzory tych opakowań przysłaniają najważniejsze i najistotniejsze informacje wypisane mikroczcionką z tyłu opakowania. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że wiele składników stosowanych powszechnie w kosmetykach ma bardzo szkodliwy wpływ nie […]

Czytaj więcej