Jak rozpoznać różne typy urody: Zrozumieć swój typ osobowości

różne typy urody

Jeśli spojrzeć na świat pod kątem różnych typów urody, nie dziwi fakt, że przemysł kosmetyczny tak bardzo związał się z naszym życiem osobistym. Estetycy, antyestetycy i naturaliści – wszyscy oni wzięli udział w ostatnim wzroście zainteresowania pięknem. Chociaż w ramach dwóch kategorii Heinricha Carla Eberta istnieje wiele różnych podtypów urody, wciąż istnieje duży niewykorzystany potencjał. Wierzymy, że ten niezbadany obszar może być pełen odkryć i możliwości rozwoju. Aby odkryć swoje własne ukryte preferencje estetyczne, spróbuj odpowiedzieć na 10 pytań dotyczących Twoich osobistych upodobań. Nie zapomnij zachować otwartego umysłu i zaufać swojemu przeczuciu! Odpowiedzi te mogą Cię zaskoczyć, a jednocześnie pomogą Ci zawęzić wybór:

Jaki styl urody preferujesz?

Choć istnieją pewne cechy wspólne dla wszystkich podtypów, to specyficzne preferencje każdego typu osobowości znacznie się różnią. Na przykład estetycy mają tendencję do preferowania technik makijażu i konturowania. Antyestetycy z kolei unikają makijażu i konturowania. Naturaliści mogą przedkładać dezodorant lub szczotkowanie na sucho nad tradycyjne zabiegi kosmetyczne. Można również zauważyć, że niektóre podtypy preferują jeden styl od drugiego. Preferencje te mogą mieć wpływ na produkty i zabiegi, które wybierasz. Na przykład, osoby o skłonnościach antyestetycznych mogą preferować naturalne produkty i zabiegi.

Czy masz preferencje kolorystyczne?

Jeśli jesteś naturalistą, prawdopodobnie preferujesz naturalne odcienie brązu, beżu i tonów neutralnych. Jeśli jesteś estetą, prawdopodobnie preferujesz mocno napigmentowane odcienie niebieskiego, fioletu i czerwieni. Jeśli jesteś antyestetykiem, prawdopodobnie wolisz bardziej stonowane odcienie szarości i beżu. Jeśli jesteś naturalistą, Twoje preferencje kolorystyczne mogą się różnić w zależności od pory roku. Jak widać poniżej, zima jest zazwyczaj bardziej stonowana, podczas gdy lato jest bardziej żywe.

Jaki rodzaj pielęgnacji skóry preferujesz?

Ziemiany, antyestetyczny typ skóry preferuje naturalne i organiczne produkty do pielęgnacji. Osoby należące do podtypu estetycznego preferują natomiast intensywne produkty na bazie chemii. W przypadku osób o antyestetycznym typie skóry należy zauważyć, że wiele z nich uważa, że stosowanie kremów nawilżających i serum w suchych miesiącach pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Jednak typ skóry u osób wykonujących zabiegi antyestetyczne wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia skóry wrażliwej.

Które produkty pomagają Ci osiągnąć wymarzony wygląd?

Dla naturalistów jest to prawdopodobnie naturalna paleta produktów do makijażu, pędzli i produktów do pielęgnacji skóry. Estetycy mogą uwielbiać wybór produktów do makijażu, pędzli, produktów do pielęgnacji skóry i narzędzi. Antyestetycy mogą mieć konkretne narzędzia lub produkty do pielęgnacji skóry, które chcieliby wypróbować.

Czy lubisz makijaż?

Wszystkie podtypy preferują makijaż, ale estetyka, która jest najbardziej preferowana, znacznie się różni. Na przykład naturaliści mają tendencję do preferowania naturalnego makijażu. Antyestetycy natomiast preferują mniejszy makijaż, bez potrzeby używania pędzli i gąbek. Estetycy zwykle cenią sobie jakość makijażu, natomiast antyestetycy mogą wybierać produkty z mniej szkodliwymi składnikami.

Jakie rodzaje fryzur lubisz?

Naturalistom podobają się klasyczne i dopracowane fryzury, podczas gdy esteci skłaniają się ku kreatywnym i wyzywającym stylizacjom. Antyestetycy, dla kontrastu, lubią fryzury w nieładzie i nieokiełznaną teksturę włosów.

Czy wierzysz w szczotkowanie lub złuszczanie skóry na sucho?

Chociaż wszystkie podtypy lubią szczotkowanie i złuszczanie skóry na sucho, należy zauważyć, że skóra naturalistów jest szczególnie wrażliwa na te zabiegi. W przypadku antyestetyków złuszczanie pomaga usunąć martwe komórki naskórka i oczyścić pory.

Czy maseczki do twarzy lub zabiegi upiększające robią Ci różnicę?

Dla naturalistów korzystanie z maseczek na twarz i zabiegów pielęgnacyjnych może być świetnym sposobem na zwiększenie poziomu nawilżenia skóry. Dla osób o skłonnościach antyestetycznych takie zabiegi lub maseczki mogą być zbyt agresywne dla ich typu skóry.

Jak dezodorant wpisuje się w Twoją rutynę?

Osoby o ziemistym typie skóry preferują dezodoranty z naturalnymi składnikami. Antyestetycy mogą preferować antyperspiranty lub antyperspiranty, ponieważ mają one mniej szkodliwych składników.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o urodę i estetykę, zrozumienie swojego typu osobowości może pomóc Ci wybrać produkty i zabiegi, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. Istnieje wiele sposobów na odkrycie swoich preferencji, w tym czytanie artykułów, książek i czasopism, oglądanie filmów na YouTube i rozwiązywanie quizów, które mogą pomóc w określeniu Twojego podtypu. Jeśli jesteś zainteresowana dalszym poznawaniem swojego podtypu, rozważ rozwiązanie quizu, takiego jak ten powyżej, wzięcie udziału w zajęciach kosmetycznych lub spotkaniu networkingowym, a także przeczytanie książek, czasopism i artykułów internetowych dotyczących Twojego podtypu. Korzystając z tych zasobów i poznając swój podtyp, możesz lepiej zrozumieć swoje preferencje i wyrobić sobie bardziej pewny siebie sposób myślenia o urodzie.

Powiązane artykuły

Nowe wytyczne UE dotyczące farb do włosów
Włosy Uroda

Nowe wytyczne UE dotyczące farb do włosów

Od 01 listopada 2011 roku obowiązują nowe wytyczne dla chemicznych farb do włosów. Rozporządzenie unijne zobowiązuje producentów farb konwencjonalnych do umieszczania na opakowaniach produktów ostrzeżeń, m.in. takich jak: farby do włosów mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne produkt nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16 roku życia Przyczyną wprowadzenia nowej dyrektywy jest składnik o nazwie para-fenylenodiamina […]

Czytaj więcej
Drogeryjne kosmetyki naturalne czy prawdziwe?
Uroda Ochrona skóry

Drogeryjne kosmetyki naturalne czy prawdziwe?

Na półkach sklepów pozornie aż roi się od ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Redaktorzy niemieckiego magazynu ÖKO-TEST postanowili sprawdzić wiarygodność tych deklaracji. Niemiecki magazyn zajmujący się testowaniem najróżniejszych produktów zbadał 34 kosmetyki, których producenci przekonują, że są one „zielone”, ale nie poddali się certyfikacji. Przeanalizowano produkty marek takich jak The Body Shop, L’Occitane, Yves Rocher, Schwarzkopf & Henkel, Garnier oraz L’Oréal. Jakie wyniki otrzymano? Wiele […]

Czytaj więcej
Jak prawidłowo nakładać naturalny podkład?
Uroda Ochrona skóry

Jak prawidłowo nakładać naturalny podkład?

Naturalne podkłady wymagają nieco większej cierpliwości, ale efekt potrafi zaskoczyć. Przed rozpoczęciem aplikacji należy dokładnie umyć skórę twarzy i szyi. Następnie nakładać podkład w wielu postaci małych kropek i zacząć rozsmarowywać od czoła, kierując się ku dołowi twarzy i nakładając go od środka twarzy ku zewnątrz. Na koniec wklepać. W przypadku naturalnych podkładów po rozsmarowaniu […]

Czytaj więcej