Drogeryjne kosmetyki naturalne czy prawdziwe?

Drogeryjne kosmetyki naturalne czy prawdziwe?

Na półkach sklepów pozornie aż roi się od ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Redaktorzy niemieckiego magazynu ÖKO-TEST postanowili sprawdzić wiarygodność tych deklaracji.

Niemiecki magazyn zajmujący się testowaniem najróżniejszych produktów zbadał 34 kosmetyki, których producenci przekonują, że są one „zielone”, ale nie poddali się certyfikacji. Przeanalizowano produkty marek takich jak The Body ShopL’OccitaneYves RocherSchwarzkopf & HenkelGarnier oraz L’Oréal.

Jakie wyniki otrzymano?

Wiele produktów reklamowanych jako zawierające owoce i składniki naturalne dezinformują klientów, gdyż stosuje się w nich najróżniejsze środki chemiczne.

W kosmetykach określanych jako naturalne znajdowało się od 15% do 60% składników syntetycznych.

Producenci reklamowanych jako „naturalne” kosmetyków korzystają z konserwantów chemicznych oraz kontrowersyjnych PEGów i ich pochodnych (ich stosowanie nie jest dozwolone w certyfikowanych kosmetykach naturalnych i ekologicznych).

ÖKO-TEST narzeka także na użycie syntetycznych barwników oraz substancji zapachowych i syntetycznych, które są kontrowersyjne lub budzą wątpliwości. ÖKO-TEST zwraca również uwagę na to, że niektóre substancje kosmetyczne, takie jak gliceryna, mogą być produkowane zarówno z roślin, jak i olejów mineralnych.

Tylko etykiety certyfikacji dla prawdziwych kosmetyków naturalnych są gwarancją pochodzenia roślinnego.

Powiązane artykuły

Naturalne sposoby jak wzmocnić skórę po kąpieli
Ochrona skóry

Naturalne sposoby jak wzmocnić skórę po kąpieli

Po długim dniu zajęć i jeszcze dłuższym dniu oczyszczania i nawilżania Twoja skóra prawdopodobnie czuje się dość zmęczona. Nie należy jej jednak zbytnio współczuć. Twoja skóra robi niesamowite rzeczy, by zachować młody i świeży wygląd, ale jest też bardzo podatna na czynniki zewnętrzne, takie jak suchość, podrażnienia czy stres. Jeśli Twoja skóra odczuwa skutki całego […]

Czytaj więcej
Nowe wytyczne UE dotyczące farb do włosów
Włosy Uroda

Nowe wytyczne UE dotyczące farb do włosów

Od 01 listopada 2011 roku obowiązują nowe wytyczne dla chemicznych farb do włosów. Rozporządzenie unijne zobowiązuje producentów farb konwencjonalnych do umieszczania na opakowaniach produktów ostrzeżeń, m.in. takich jak: farby do włosów mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne produkt nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16 roku życia Przyczyną wprowadzenia nowej dyrektywy jest składnik o nazwie para-fenylenodiamina […]

Czytaj więcej
różne typy urody
Uroda

Jak rozpoznać różne typy urody: Zrozumieć swój typ osobowości

Jeśli spojrzeć na świat pod kątem różnych typów urody, nie dziwi fakt, że przemysł kosmetyczny tak bardzo związał się z naszym życiem osobistym. Estetycy, antyestetycy i naturaliści – wszyscy oni wzięli udział w ostatnim wzroście zainteresowania pięknem. Chociaż w ramach dwóch kategorii Heinricha Carla Eberta istnieje wiele różnych podtypów urody, wciąż istnieje duży niewykorzystany potencjał. […]

Czytaj więcej