Drogeryjne kosmetyki naturalne czy prawdziwe?

Drogeryjne kosmetyki naturalne czy prawdziwe?

Na półkach sklepów pozornie aż roi się od ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Redaktorzy niemieckiego magazynu ÖKO-TEST postanowili sprawdzić wiarygodność tych deklaracji.

Niemiecki magazyn zajmujący się testowaniem najróżniejszych produktów zbadał 34 kosmetyki, których producenci przekonują, że są one „zielone”, ale nie poddali się certyfikacji. Przeanalizowano produkty marek takich jak The Body ShopL’OccitaneYves RocherSchwarzkopf & HenkelGarnier oraz L’Oréal.

Jakie wyniki otrzymano?

Wiele produktów reklamowanych jako zawierające owoce i składniki naturalne dezinformują klientów, gdyż stosuje się w nich najróżniejsze środki chemiczne.

W kosmetykach określanych jako naturalne znajdowało się od 15% do 60% składników syntetycznych.

Producenci reklamowanych jako „naturalne” kosmetyków korzystają z konserwantów chemicznych oraz kontrowersyjnych PEGów i ich pochodnych (ich stosowanie nie jest dozwolone w certyfikowanych kosmetykach naturalnych i ekologicznych).

ÖKO-TEST narzeka także na użycie syntetycznych barwników oraz substancji zapachowych i syntetycznych, które są kontrowersyjne lub budzą wątpliwości. ÖKO-TEST zwraca również uwagę na to, że niektóre substancje kosmetyczne, takie jak gliceryna, mogą być produkowane zarówno z roślin, jak i olejów mineralnych.

Tylko etykiety certyfikacji dla prawdziwych kosmetyków naturalnych są gwarancją pochodzenia roślinnego.

Powiązane artykuły

skóra delikatna
Kosmetyki Ochrona skóry

Pielęgnacja dla skóry delikatnej – jakich kosmetyków używać?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, dlatego też warto stosować takie kosmetyki, które pomogą w tym, aby cera była cały czas dobrze nawilżona i zdrowa. Należy też pamiętać, że są różne rodzaje cery, przez co można dobrać tak kosmetyki, aby one znakomicie działały na dany rodzaj skóry. Do tego rodzaju skóry dobrze jest przede wszystkim […]

Czytaj więcej
szampony na podrażnioną skórę głowy
Włosy Ochrona skóry

Jaki wybrać szampon na podrażnienie skóry głowy?

Szampon na podrażnioną skórę głowy to produkt, który może pomóc w łagodzeniu objawów i zapobieganiu dalszemu podrażnieniu skóry głowy. Skóra głowy jest bardzo wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak stres, nieodpowiednie produkty do stylizacji włosów, zanieczyszczenia i nieodpowiednia dieta. W rezultacie może dojść do podrażnienia skóry głowy, co może objawiać się swędzeniem, […]

Czytaj więcej
Atopowa skóra u niemowląt
Ochrona skóry

Atopowa skóra u niemowląt – jaka jest przyczyna?

Skóra atopowa u niemowląt jest częstym schorzeniem, które charakteryzuje się stanem zapalnym i suchością skóry. Chociaż dokładna przyczyna tego stanu jest nadal nieznana, może być związana z czynnikami środowiskowymi, genetyką, a nawet stylem życia. Skóra atopowa u niemowląt może powodować duży dyskomfort zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Ważne jest zrozumienie przyczyn atopowej skóry […]

Czytaj więcej