Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

kosmetyki naturalne

Życie w środowisku, coraz bardziej zanieczyszczonym przez spaliny, kwaśne deszcze, sadzę kurz, promieniowanie słoneczne wpływa szkodliwie na naszą skórę, powodując iż wymaga ona szczególnej pielęgnacji.

Odpowiedni tryb życia oraz stosowanie naturalnych kosmetyków zadba o dobrą kondycję naszej skóry w każdym wieku.

Kosmetyki naturalne z zawartością czystych ekstraktów ziołowych, czystych witamin i olejków eterycznych wspomagają skórę w przywróceniu i zachowaniu jej naturalnych funkcji fizjologicznych.

Dla przykładu skóra tłusta nigdy się nie znormalizuje jeśli cały czas będziemy ją wysuszać. Naturalne kosmetyki w przeciwieństwie do kosmetyków pochodzenia chemicznego zaopatrują skórę w odpowiednią ilość tłuszczu, sygnalizując jej zarazem, iż posiada ona odpowiednią rezerwę tłuszczu i żaden z gruczołów tłuszczowych nie musi go więcej produkować.

Skóra sucha będzie leniwa i nie da z siebie nic, jeśli syntetyczne kosmetyki dostarczać jej będą zbyt dużo tłuszczu i wilgotności. Dlatego też receptury kosmetyków naturalnych zmuszają skórę do pracy m.in. w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności.

Badania naukowe potwierdzają, że naturalne substancje są lepiej tolerowane przez skórę niż substancje syntetyczno-chemiczne.

Znane są też alergie na naturalne substancje. Często jest to jednak wynikiem występujących alergii na syntentyczne konserwanty i barwniki, które doprowadzają do alergii. Dlatego też ważne jest, aby nie mieszać „natury” z „chemią”.

Niestety nie wszystko co naturalne jest bezpieczne.Dokonując wyboru kosmetyku należy zwrócić uwagę skąd pochodzą pozyskiwane do jego produkcji surowce. Ważne jest by siegać po produkty, w których oleje i ekstrakty roślinne pozyskiwane są z kontrolowanych, biologicznych i certfikowanych upraw, ponieważ takie surowce są wolne od pestycydów i innych szkodliwych sybstancji, które roślina wchłania z gleby, wody i powietrza. Dzięki temu mamy pewność, że nie aplikujemy skórze szkodliwych substancji. W związku z tym natralny kosmetyk nie może być tani.

Stosowanie kosmetyków naturalnych nadaje skórze jędrność, elastyczność, świeży wygląd oraz opóźnia proces starzenia skóry. Skóra pielęgnowana w taki sposób samoistnie reguluje poziom produkcji tłuszczu, wyrównuje jego braki lub nadmiar i pobudza do samoregeneracji, czego nie są w stanie zapewnić kosmetyki chemiczno-syntetyczne.

Różnica pomiędzy preparatami naturalnymi a chemicznymi jest zasadnicza. Polega na tym, iż preparaty:

  • naturalne pobudzają i wspomagają skórę w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych
  • chemiczno-syntetyczne pracują za skórę zakłócając jej naturalny rytm i wyłączając ją z procesów odnowy

Oferowane przez nas produkty biologiczne kierujemy do wszystkich, którzy pragną swoją twarz i ciało starannie pielęgnować olejami i ekstraktami wywodzącymi się z wyłącznie natury.

Powiązane artykuły

skóra delikatna
Kosmetyki Ochrona skóry

Pielęgnacja dla skóry delikatnej – jakich kosmetyków używać?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, dlatego też warto stosować takie kosmetyki, które pomogą w tym, aby cera była cały czas dobrze nawilżona i zdrowa. Należy też pamiętać, że są różne rodzaje cery, przez co można dobrać tak kosmetyki, aby one znakomicie działały na dany rodzaj skóry. Do tego rodzaju skóry dobrze jest przede wszystkim […]

Czytaj więcej
niebezpieczne składniki w kosmetykach
Kosmetyki Aktualności

Niebezpieczne składniki w kosmetykach

Kosmetyki powszechnie dostępne w sklepach czy drogeriach najczęściej opakowane są w piękne i kuszące swą „naturalnością” flakony, tuby, słoiczki. Często jednak kolory i wzory tych opakowań przysłaniają najważniejsze i najistotniejsze informacje wypisane mikroczcionką z tyłu opakowania. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że wiele składników stosowanych powszechnie w kosmetykach ma bardzo szkodliwy wpływ nie […]

Czytaj więcej
Certyfikaty kosmetyków ekologicznych
Kosmetyki

Certyfikaty kosmetyków ekologicznych

BDIH – „Kontrolierte Naturkosmetik” Producenci, których kosmetyki oznaczone są znakiem „Kontrollierte Natur-Kosmetik” (kontrolowane kosmetyki naturalne), duży nacisk kładą na nowoczesną, naturalną i szczególnie delikatną pielęgnację.Do produkcji tych kosmetyków używane są naturalne surowce, jak oleje roślinne, tłuszcze i wosk, ekstrakty ziołowe i wody kwiatowe, olejki eteryczne i sbstancje zapachowe z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów. […]

Czytaj więcej